Hizmetlerimiz

  • Sosyal Ağlar

Bedensel Engelliler (Fizyoterapi)

Bedensel Engelliler (Fizyoterapi)

Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı, bedenesel (Spastik ve Ortopedik) yetersizliği olan bireylerin, etkili bir biçimde ve en üst düzeyde yararlanmalarını sağlamak amacıyla; İskelet (Kemik), kas ve sinir sistemindeki bozukluklar sonucu, bedensel..

Devamı

Zihinsel Engelliler

Zihinsel Engelliler

ZİHİNSEL ENGELLİLER DESTEK EĞİTİM PROGRAMI ile engelli bireylere; - Öz Bakım Becerileri, - Günlük Yaşam Becerileri, - Dil, Konuşma ve Alternatif İletişim Becerileri, - Bilişsel Hazırlık Becerileri, - Psiko..

Devamı

İşitme Engelliler

İşitme Engelliler

İŞİTME ENGELLİLER DESTEK EĞİTİM PROGRAMI ile engelli bireylere; - İşitme Eğitimi, - Dil Eğitimi, - Sosyal İletişim Eğitimi, - Okuma - Yazma - Anlama Eğitimi, - Matematik Eğitimi verilmektedir.

Devamı

Otizm

Otizm

YAYGIN GELİŞİMSEL BOZUKLUKLAR DESTEK EĞİTİM PROGRAMI ile engelli bireylere; - Eşleme Becerileri, - Taklit Becerileri, - Yönerge Takip Becerileri, - Görsel Destek Kullanımı, - Alıcı Dil Becerileri, - İfade..

Devamı

Serebral Palsi (CP)

Serebral Palsi (CP)

SEREBRAL PALSİ (SP) CP'nin çeşitleri olan; Spastik Tip Atetoik Tip Ataksik Tip Hipotomik Tip Karışık Tip  olmak üzere CP'li engellilere programda belirtilen modüller doğrultusunda eğitim ve..

Devamı

Okuma Yazma Eğitimi

Okuma Yazma Eğitimi

Özel eğitimde temel hedeflerden olan destek verilen bireyin bağımsızlığı ilkesinden yola çıkılarak okuma yazma çalışmaları yapılması son..

Devamı

Down Sendromu

Down Sendromu

Down sendromu vücutta yapısal ve işlevsel değişiklikler ile tanımlanır. Vücuttaki küçük ve büyük farklılıkların bileşimi yapısal olarak sergilenir. Down sendromu genellikle zihinsel kavramadaki bozukluklar ve fiziksel gelişimin..

Devamı

Algılama Bozuklukları

Algılama Bozuklukları

Algılama bozukluğu çerçevesinde kurumumuzda Özel Öğrenme Güçlüğü programı açılmış olup daha çok devlet okullarına devam eden ancak sınıf seviyesinin altında akademik başarıya sahip olan çocuklar yararlanmaktadır. Algılama bozukluğu olan çocukların..

Devamı

Konuşma Bozuklukları

Konuşma Bozuklukları

Dil: bireyler birbirleriyle duygu ve düşüncelerini paylaşarak iletişim kurmalarını sağlamak amacıyla kullandıkları kurallar sistemidir. Sadece sözel değil, yazı ve işaret kullanımları da dildir. Yani dil, konuşmayı, yazmayı ve sembollerle ifade etmeyi..

Devamı

Aile Eğitimi

Aile Eğitimi

Özel eğitim ihtiyacı duyan bireylere çeşitli becerilerin daha hızlı biçimde öğretilebilmesi ve öğretilen becerilerin farklı kişi/durum/ortamlara genelleştirilebilmesi açısından anne-babanın önemini bilmemiz nedeniyle Elele..

Devamı

Öğrenme Güçlüğü

Öğrenme Güçlüğü

Sade bir dille aktarmak gerekirse; çocuğunuzun yaşı kaç olursa olsun, akranları ile iyi iletişim halinde, okulda ve sınıfta ortalama bir öğrenci düzeyinde olduğunu gözlemlediğiniz halde, okul dersleri (akademik beceriler) yeterli seviyede değilse, ne..

Devamı